Przydatne linki

W tej sekcji dzielimy się stronami, których używamy do planowania wyjazdów.

Strony z promocjami lotniczymi (często mocno kombinowanymi):

Przydatne wyszukiwarki:

Forum lotnicze, mniej zorientowane na promocje, a raczej na to co w świecie lotniczym w ogóle się dzieje, w tym na to kto gdzie lata:

Praktycznie na wszystkich powyższych stronach działają fora, na których ludzie dzielą się informacjami i podróżniczymi ofertami, często nie zawartymi na stronie głównej.

W razie wątpliwości co do linii lotniczej lub lotniska garść informacji od ludzi, którzy już tam byli, zapewnia SkyTrax. Jest to poważna instytucja – przyznawane przez nich gwiazdki są powodem do dumy dla linii lotniczych:

Trochę informacji o pociągach na świecie, w końcu jak się gdzieś doleci to na miejscu trzeba się przemieszczać:

Bardzo praktyczne porady jak przygotować się do podróży, co zabrać, na co uważać itp.

Przewodniki, poradniki:

  • http://wikitravel.org/en/Main_Page – bardzo użyteczne informacje o krajach i miastach, aktualizowane na bieżąco
  • http://www.koniecswiata.net/ coś z polskiego ogródka, czyli forum polskich podróżników, warte odwiedzenia, chociażby ze względu na informacje o procedurach wizowych, często odmiennych dla polaków i innych narodowości. Kompleksowe informacje o różnych państwach, dostarczone przez innych obywateli pięknej wiślanej krainy.
  • http://www.lonelyplanet.com/ świetne przewodniki i bardzo pomocne forum. Przewodniki LP należą do najlepszych dla indywidualnie podróżujących tzn. znajdziemy tam informacje o sprawdzonych hotelach wraz z cenami, komunikacji miejskiej, godzinach otwarcia muzeów i wiele, wiele innych, napisane w bardzo przystępnej formie. Polecamy kupowanie wersji PDF (np. na rozdziały) i drukowanie tylko potrzebnych fragmentów. Wersje książkowe najtaniej na amazon.co.uk (tańsze o ok. 35%) pod warunkiem darmowej dostawy (przy zamówieniu powyżej 25 GBP). Przy okazji zachęcamy do zapisania się na ich newslettery oraz do korzystania z forum na ich stronie. Znajdziemy tam rozszerzenie informacji z przewodnika o komentarze osób, które niedawno były tam, gdzie się wybieracie.

Inne linki:

Czartery:

Noclegi: